Тема уроку.
Систематизація знань, підготовка до контрольної роботи. Мандрівка до
Запорізької Січі
Мета. удосконалювати вміння і навики учнів додавати, віднімати
дроби з однаковими знаменниками; розв’язувати
рівняння з використанням дій з дробами; підвищувати рівень їх математичної
підготовки через призму історичних подій; розвивати логічне мислення,
наполегливість, увагу, математичну мову, пам’ять; виховувати почуття
самостійності, колективізму, відповідальності, почуття патріотизму.
Тип уроку. Комбінований з
елементами інтерактивних технологій та ігрових моментів.
Хід уроку
«Для того, щоб не робити
помилок в майбутньому –
треба знати свою історію»
І.
Організаційний момент
Урок у нас сьогодні буде незвичайний –
історико-математичний, бо на ньому ми здійснимо подорож на Запорізьку Січ.
ІІ.
Перевірка домашнього завдання.
Зібрати зошити в кінці уроку.
ІІІ.
Повторення матеріалу, вивченого раніше
На дошці два дроби (9/6 і 4/6)
-
Які це дроби?
-
Що означає чисельник, знаменник?
-
Який дріб називається правильним?
-
Який дріб називається неправильним?
-
Які числа називаються мішаними?
-
Як додати два дроби з однаковими знаменниками?
-
Як відняти два дроби з однаковими знаменниками?
-
Порівняйте дроби
-
Знайдіть суму цих дробів.
-
Знайдіть різницю цих дробів.
-
Що вам відомо про
Запорізьку Січ?
Козаки збирались у ватаги за
порогами Дніпра. Вони будувати фортеці, які називали Січі. Кожна січ була
укріплена, усередині якого стояла церква, господарські будівлі та житлові
приміщення – курені.
-
Хто там жив?
Козаки
-
Хто такі козаки?
Козак – вільна, озброєна людина
ІV. Закріплення матеріалу,
вивченого раніше.
Усно
Виконайте
дії та дізнайтеся про козаків ще більше.
Виконайте віднімання: 1; 3 1/3; 2/3; 5/3; 2; 4/3;
3/3; 1/3 – 1/3
Письмове
виконання вправ
Яка улюблена страва козаків? (Куліш)
1.
Розв’язати задачу
Козак
Василь наварив 16 літрів кулешу. Сам він за день з’їв 1/4
каші, козаку Чубу він дав 1/3 решти,
козаку Біловусу половину нової остачі, а козаку Мамаю – решту. Після обіду
козаки ніяк не могли з’ясувати, кому з них дісталося більше кулешу.
Допоможіть їм розібратися.
2. - Від яких ворогів козаки захищали українські землі?
(Османська імперія – Туреччина, Кримське ханство, Польща)
- Якою зброєю воювали козаки?
Дізнаємося,
коли виконаємо наступне завдання.
Фізкультхвилинка
3. Як називається козацький човен?
Їхні козацькі
вітрильники – довгі й легкі, мають з кожного борту по 10 весел і по два
чоловіки при кожному веслі. До кожного човна сідає 50-70 козаків, у кожному
човні є 4-6 гармат, кожний козак має шаблю, 2 пістолі, 6 фунтів пороху,
достаток куль. Для харчування беруть з собою у бочках сухарі, кашу із проса і
тісто, розпущене у воді(саламаха).
Хто стояв
на чолі козацького війська? (гетьмани)
Яких
козацьких гетьманів ви знаєте?
Розв’язати задачу (самостійно)
Гетьман
Сагайдачний мав у своєму війську 17 500 козаків, з яких 2/500
утворювали екіпаж одного корабля – чайки. Скільки козаків було на чайці?
Скільки човнів було у гетьмана Сагайдачного? (70 козаків, 250 човнів)
4.
Розв’язати рівняння
1555 р. – створення Запорізької Січі |
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання.
Повторити п.27-33, виконати с.р № 6 (парні) , Розв’язати задачу.
(дізнаємось рік заснування П’ятничанської Січі)
Задача
За півроку до Петра Сагайдачного прийшло 5000 нових
козаків. За перший місяць прийшло 3 /20 всіх козаків, а за другий 5/20 всіх
козаків. Скільки нових козаків прийшло до
Петра Сагайдачного за два місяці?
ВСЕ ЧИТАЙТЕ ЦЕ ЗАВДАННЯ НА ЯК ВІДПОВІДАЮТЬ МОЮ КРЕДИТУ З ЛЕГІТОВОЇ І КОРІБНОЇ КОМПАНІЇ Мене звуть Керстін Ліс, я шукав кредит, щоб погасити свої борги, всі, кого я зустрів, шахраювали і брали гроші, поки нарешті не зустріли пана, Бенджаміна Брейль Лі Він міг дати мені позику в розмірі 450 000,00 R. Він також допоміг деяким моїм колегам. Я сьогодні говорю як найщасливіша людина у всьому світі, і я сказав собі, що будь-який позикодавець, який рятує мою родину від нашого бідного становища, я скажу ім'я всьому широкому світові, і я так радий сказати, що моя родина повертається назавжди, тому що мені була потрібна позика, щоб почати своє життя на всьому протязі, оскільки я єдина мама з 3 дітьми, і весь світ здавався, що він висить на мені, поки я не мав на увазі, що Бог послав позикодавця, який змінив моє життя і що в моїй родині, БОГ, що побоюється кредитора, містер, Бенджамін, він був Спаситель БОГ, посланий рятувати мою сім'ю, і спочатку я думав, що це стане неможливим, поки я не отримаю позику, і запросив його до своєї сім'ї -Усім учаснику, від якого він не відмовився, і я пораджу будь-кому, хто справді потребує позики, звернутися до пана Бенджаміна Брейля Лі електронною поштою за адресою (lfdsloans@outlook.com), оскільки він є найбільш розуміючим і добрим сердечним кредитором I коли-небудь зустрічалися з турботливим серцем. Він не знає, що я роблю це, поширюючи свою доброзичливість у відношенні до мене, але я вважаю, що я повинен поділитися цим питанням з усіма вами, щоб звільнити себе від шахраїв, будьте обачливими, як вдавачі та зв’яжіться з правою кредитною компанією. com або whatsapp + 1-989-394-3740. .
ВідповістиВидалити